hren
 

BEZ MILOSTI
Usprkos činjenici da su zbog korona krize gledatelji polako vraćaju na stadione u limitiranom broju disciplinska komisija HNS-a imala je pune ruke posla

Tako je objavljeno kako je disciplinski sudac Hrvatski Telekom Prve lige Alan Klakočer donio odluke po prijavi službenih osoba s utakmica 30. kola HT Prve lige.

Tako se doznaje da je splitski Hajduk kažnjen s još jednom utakmicom pred praznim tribinama, a nešto manju kaznu dobila i Rijeka. Naime, donesena je odluka da će HNK Rijeka jednu utakmicu morati zatvoriti sjevernu tribinu.

Ali to nije sve jer je disciplinski sudac odrezao još i novčane kazne Hajduku, Lokomotivi, Dinamu, Gorici, Rijeci i Slaven Belupu.

Tako u dopisu stoji sljedeće:

Na utakmici Lokomotiva-Hajduk na istočnoj tribini od strane pripadnika navijačke skupine Torcida u periodu od 29.-73. minute zapaljeno je tridesetak pirotehničkih naprava pri čemu su u 71. minuti jedna baklja i bljeskalica ubačene u teren za igru. U završnici prvog i početkom drugog poluvremena ista navijačka skupina neprimjereno je skandirala. Zbog učestalih prekršaja iz članka 67. i 88. DP HNS-a tijekom prvenstva HNK Hajduk je kažnjen odigravanjem jedne prvenstvene ili kup utakmice (nakon konačnosti odluke) bez prisutnosti gledatelja na Gradskog stadiona Poljud i novčanom kaznom u iznosu od 40.000 kuna, a NK Lokomotiva kao organizator utakmice novčanom kaznom od 10.000 kuna.

Na utakmici Slaven Belupo-Rijeka manja grupa pripadnika navijačke skupine Armada u 67. minuti neprimjereno je skandirala prema domaćem igraču br. 19 čime je počinjen prekršaj kažnjiv po članku 88. DP HNS-a pa je zbog ponavljanja prekršaja HNK Rijeka kažnjen igranjem jedne utakmice (nakon konačnosti odluke) bez gledatelja na sjevernoj tribini Stadiona HNK Rijeka i novčanom kaznom u iznosu od 10.000 kuna.

Zbog upaljenih desetak pirotehničkih naprava od strane pripadnika navijačke skupine BBB na utakmici Gorica-Dinamo, pri čemu je pet baklji u 81. minuti ubačeno u teren za igru pa je utakmica bila u kratkom prekidu, GNK Dinamo je kažnjen novčanom kaznom u iznosu od 10.000 kuna, a HNK Gorica kao organizator utakmice iznosom od 6.000 kuna.

NK Slaven Belupo mora platiti kaznu od 5.000 kuna zbog momčadskog prekršaja kažnjivog po članku 54. DP HNS-a na utakmici Slaven Belupo-Rijeka.

Hrvatska 1. liga

Slaven Belupo-Rijeka1:0
Lokomotiva-Hajduk3:2
  Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Dinamo Zagreb30233472
2.Lokomotiva30165953
3.Osijek301410652
4.Rijeka30157852
5.Hajduk30156951
6.Gorica3010101040
7.Slaven Belupo30871531
8.Varaždin30591624
9.Istra 196130571822
10.Inter Zaprešić30381917

Sljedeće utakmice

25.6.Istra 1961-Lokomotiva
25.6.Varaždin-Inter Zaprešić
26.6.Rijeka-Gorica
26.6.Hajduk-Slaven Belupo
27.6.Dinamo Zagreb-Osijek

Izvor: Tportal.hr


KOMENTARI:

GLOMAZNI OTPAD
Raspored kontejnera za glomazni otpad
PRIJAVI DEPONIJ
Prijavi ilegalni deponij