hren

HRVAČ Ivan Huklek pobijedio je u četvrtfinalu kategorije do 87 kilograma grčko-rimskim stilom na OI-ju u Tokiju Uzbekistanca Rustama Asakalova na bodove 4:1.

Opširnije...

U 13 sati započeo je lov Sandre Perković na treću uzastopnu olimpijsku medalju.
Najbolja hrvatska atletičarka Sandra Perković osvojila je četvrto mjesto u finalu bacanja diska na Olimpijskim igrama u Tokiju te je ostala bez medalje nakon što je osvojila zlato u Londonu i Rio de Janeiru.

HRVATSKA je u posljednjem kolu skupine B izgubila od Španjolske 4:8 i kao druga u skupini ide u četvrtfinalu na jake Mađare. Španjolska kao prva ide na slabije Amerikance.

Od 8:30 hrvatski vaterpolisti protiv Španjolske igraju posljednju utakmicu grupnog dijela natjecanja.

Hajdukov trener Jens Gustafsson dao je svoj osvrt na utakmicu sa Šibenikom u kojoj su Bijeli upisali prvu prvenstvenu pobjedu u novoj sezoni.

Francuz Esteban Ocon u Alpineu pobjednik je kaotične i kišne Velike nagrade Mađarske na stazi Hungaroring, 11. utrke svjetskog prvenstva formule 1 ostvarivši prvu pobjedu u karijeri.
Ocon je iskoristio kaos u prvom krugu utrke, vozio je sigurno i ostvario najveći uspjeh u karijeri.

Hrvatski reprezentativac u jedrenju i član splitskog Mornara Tonči Stipanović osvojio je srebrnu medalju u klasi laser na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Splićani su ispali iz Europe, osvojili jedan od šest mogućih bodova, a vodeća Lokomotiva nakon tri kola pobjegla im je na šest bodova prednosti.
Lokomotiva, koja se u posljednjem kolu minulog prvenstva spasila od ispadanja, izgubila je od Hajduka na Poljudu, no “lokose” je spasila pobjeda Slaven Belupa nad Varaždinom.

Damir Martin i braća Sinković u Zagrebu nakon čudesnih uspjeha.

Nakon što je u meču za treće mjesto u singlu u tri seta izgubio od Španjolca Pabla Carrena Buste, Novak Đoković otkazao je nastup u meču za broncu u mješovitim parovima.

Hrvatski vaterpolisti pobijedili su Srbiju sa 14:12 u utakmici 4. kola u skupini B te osigurali plasman u četvrtrfinale olimpijskog turnira u Tokiju, a u ponedjeljak će protiv Španjolske igrati za utakmicu prvo mjesto u grupi.

Sandra Perković postavila je najbolji rezultat A skupine kvalifikacija diska na Olimpijskim igrama u Tokiju, a plasirala se u finale, koje je na rasporedu u ponedjeljak, ukupno kao treća.

Obitelj, prijatelji i navijači danas su na aerodromu u Kaštelima pripremili poseban doček za dvoje hrvatskih taekwando olimpijaca, Mateu Jelić i Tonija Kanaeta, članove TK Marjan iz Splita.

NIKOLA MEKTIĆ i MATE PAVIĆ olimpijski su pobjednici, a Ivan Dodig i Marin Čilić osvojili su srebro. U finalu je bilo 6:4, 3:6, 10:6 za Mektića i Pavića, ali ovo je povijesni uspjeh za hrvatski sport. Prošlo je 113 godina otkad su zadnji put i zlato i srebro u muškim teniskim parovima uzeli tenisači iz iste zemlje.

Nikola, Mate i Ivan su trenutačno tri najbolja igrača parova, ali Marin je taj koji može donijeti prevagu, on može dodatno dignuti razinu igre - kaže Ljubičić.

Hrvatski veslač Damir Martin osvojio je treće mjesto u finalu samca na Olimpijskim igrama u Tokiju i tako stigao do brončane medalje.

HAJDUK je danas protiv Tobola u kvalifikacijama Konferencijske lige, na teškom gostovanju u Kazahstanu, doživio jedan od najtežih poraza u novijoj povijesti.
Kazahstanska momčad slavila je s 4:1 pogocima Dušana Jovančića, Igora Sergejeva i Tagybergena te prošla dalje nakon produžetaka, nakon što je Hajduk u prvoj utakmici na Poljudu slavio s 2:0.

PRVI put još od 1908. godine u finalu olimpijskog turnira muških teniskih parova igrat će tenisači iz iste zemlje. Bit će to Hrvati Marin Čilić i Ivan Dodig s jedne strane mreže te Nikola Mektić i Mate Pavić s druge.

Nogometaši Hajduka danas od 17 sati po srednjoeuropskom vremenu (21 sat po lokalnom) igraju uzvratnu utakmicu 2. pretkola Europa Konferencijske lige protiv Tobola u gradu Kostanay u Kazahstanu.

Braća Valent i Martin Sinković trijumfom u dvojcu na Olimpijskim igrama u Tokiju osvojili su svoje drugo, a 13. zlatno odličje na ljetnim igrama za Hrvatsku od samostalnosti.