Potpisuje dvogodišnji ugovor.
Tottenham zaključuje prelazak Ivana Perišića kao slobodnog igrača u svoje redove, piše novinar Fabrizio Romano.

Opširnije...

leclerc formula

Monežnin Charles Leclerc (Ferrari) počet će nedjeljnu utrku Svjetskog prvenstva Formule 1 u Monte Carlu na prvom mjestu nakon što je u današnjim kvalifikacijama pobijedio timskog kolegu Carlosa Sainza iz Španjolske.
Ferrarijevi vozači su također dominirali na treninzima, Leclerc je dobio prva dva, tek ga je u trećem pretekao Meksikanac Sergio Perez (Red Bull), koji se u današnjim kvalifikacijama prije ulaska u čuveni tunel zabio u zaštitnu ograde, a Sainz se potom zabio u njega.

liga11

Liverpool i Real Madrid večeras od 21 sat na Stade de Franceu u Parizu igraju finale Lige prvaka. Liverpool je grupnu fazu završio na prvom mjestu, dok je u nokaut-fazi izbacio milanski Inter, Benficu i Villarreal. Real je također osvojio svoju skupinu, nakon čega je na nevjerojatne načine prošao drugu fazu. U osmini finala pobijedio je PSG, u četvrtfinalu Chelsea, a u polufinalu Manchester City.

perkovic

Dvostruka olimpijska pobjednica i hrvatska rekorderka u bacanju diska Sandra Perković je sinoć na mitingu Dijamantne lige u Eugeneu zauzela drugo mjesto iza Amerikanke Valerie Allman.
Allman je slavila rezultatom 68,35 sto je slabije od njenog najboljeg rezultata (71,46m), a Perković je bila druga sa 65,50 m kojeg je bacila iz trećeg pokušaja. U drugom je bacila 64,84m, u četvrtom 64,68m, a u petom 65,30m.

sinkovici

Na prvom Svjetskom veslačkom kupu u Beogradu braća Valent i Martin Sinković su s najbržim vremenom u svojoj skupini osigurali direktan plasman u polufinale dvojca na pariće. Sinkovići su iza sebe ostavili su nizozemsku posadu s 4 sekunde zaostatka, a belgijsku posadu s 15 sekundi zaostatka. Polufinalna utrka na rasporedu je u subotu, a snage će odmah odmjeriti s Poljacima koji su imali najbrže vrijeme u drugoj kvalifikacijskoj skupini.

nadbiskupi

Nakon sinoćnje pobjede u finalu Hrvatskog kupa, na adresu HNK Hajduk stigle su brojne čestitke, a jedna od zanimljivijih stigla je i iz Nadbiskupije splitsko-makarske, koju su uputili splitsko-makarski nadbiskup i metropolit mons. Dražen Kutleša i nadbiskup u miru mons. Marin Barišić.

hajduk

Trgovački sud u Splitu zaprimio je od stečajne upraviteljice Keruma d.o.o u stečaju aneks ugovora o kupoprodaji 10.000 dionica HNK Hajduk Split, udruzi ‘’Naš Hajduk’’ za 455.028 kuna u 12 mjesečnih rata, objavljeno je na e-Oglasnoj ploči sudova.

modric

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić (36) poručio je kako se dobro osjeća uoči subotnjeg finala Lige prvaka između njegovog Real Madrida i Liverpoola, te da mu je velika želja osvojiti još jedan naslov prvaka Europe. Modrić igra za Real Madrid od 2012. godine a Ligu prvaka je osvojio 2014., 2016., 2017. i 2018. godine.

hajduk kup 1

Hajduk je pobjednik Hrvatskog nogometnog Kupa! Rezultatom 3:1 pobijedio je Rijeku i tako po sedmi put u svojoj povijesti osvoji Rabuzinovo sunce i prekinuo sušu trofeja, koja je vladala zadnjih devet godina. Junak utakmice na Poljudu bio je Dario Melnjak.

roland garros1

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić probio se u 3. kolo grand-slam turnira Roland Garros pobjedom nad Mađarom Martonom Fuscoviscem 4-6, 6-2, 6-4, 6-3 nakon tri sata igre.

poljud

Obzirom da će danas ( četvrtak, 26. svibnja 2022. godine) policija sukladno članku 51. i 52. Zakona o policijskim poslovima i ovlastima četiri sata prije utakmice i dva sata nakon utakmice privremeno po potrebi ograničiti kretanje i zadržavanje ulicama Put Supavla, VIII. Mediteranskih igara i Put Lore upućujemo građane da danas ne koriste ulice Put Supavla, VIII. Mediteranskih igara i Put Lore.

dambauskas

Nogometaši Hajduka i Rijeke danas će na Poljudu igrati finale hrvatskog Kupa. Oba kluba će loviti sedmi naslov, Splićani u 12. pokušaju, a Riječani u osmom.
Do sada su Hajduk i Rijeka u finalima Kupa međusobno igrali samo jednom, 2005. kada je slavila Rijeka sa 2-1 i 1-0.

roma

Nogometaši Rome postali su prvi pobjednici Konferencijske lige nakon što su finalnom susretu u Tirani pobijedili Feyenoord sa 1-0.nPogodak odluke zabio je Nicolo Zaniolo u 32. minuti utakmice.
Romi je to prvi europski trofej još od 1961. godine, kada je osvojila Kup velesajamskih gradova. "Vučica" je igrala još dva finala, no oba je izgubila - 1984. u finalu Kupa prvaka od Liverpoola, a 1991. od Intera u finalu Kupa UEFA.

luka doncic

U noći s utorka na srijedu NBA liga je objavila tri najbolje petorke u sezoni koja se bliži kraju, a zanimljivo je navesti kako su među najboljih pet košarkaša trojica Europljana.

jurgen klopp

Trener Liverpoola Juergen Klopp proglašen je trenerom godine u Premier ligi od strane Udruge trenera lige.

tirana finale

Albanska policija objavila je da je deset policajaca ozlijeđeno dok su pokušavali spriječiti tučnjavu navijača Feyenoorda i Rome u Tirani uoči današnjeg finala Konferencijske lige.

jug jadran

Vaterpolisti dubrovačkog Juga AO osvojili su 17. naslov prvaka Hrvatske, oni su u četvrtoj utakmici ovogodišnjeg finala doigravanja boljim izvođenjem peteraca u svom bazenu u Gružu svladali splitski Jadran te tako okončali seriju sa 3-1 u pobjedama.
Nakon 32 minute rezultat je bio 6-6 (3-2, 0-1, 2-1, 1-2) da bi prilikom izvođenja peteraca sva četiri igrača Juga bila precizna, dok Marin Delić i Jerko Marinić Kragić nisu bili precizni za Jadran.

hajduk torcida

Povodom utakmice finala Kupa Hrvatske između Hajduka i Rijeke, koja se u četvrtak, 26. Svibnja, igra na stadionu na Poljudu, iz Policijske uprave splitsko-dalmatinske uputili su obavijest u kojoj donose upute i preporuke navijačima i ostalim građanima.